Jesteś tutaj: W wolnej chwili

W wolnej chwili

Koletańskie Dzieciątko Jezus

Koletańskie Dzieciątko Jezus

W śródmieściu Krakowa przy ulicy Poselskiej jest barokowy kościół sióstr bernardynek pod wezwaniem świętego Józefa. W jednym z jego bocznych ołtarzy znajduje się późnogotycka figurka Dzieciątka Jezus, zwanego Koletańskim. Mały Jezus jest ubrany w królewskie haftowane szaty...

Kult św. Józefa

Kult św. Józefa

Od początku istnienia kościół sióstr bernardynek w Krakowie był ośrodkiem kultu św. Józefa. W pierwszym drewnianym kościele, w jego głównym ołtarzu, umieszczono obraz świętego Józefa. Według tradycji i przekazów kronikarskich pochodzi on od papieża Urbana VIII.

Gender a rodzina

Gender a rodzina

Przekaz, który dostajemy od propagatorów ideologii gender opiera się na jednym, propagandowym elemencie – budowaniu równości między kobietą i mężczyzną. Głosi się równy dostęp do edukacji czy rynku pracy. Nikt nie chce zauważyć, że tego rodzaju równość osiągnęliśmy w Polsce już dawno temu.

Święci naszych czasów i na nasze czasy

Święci naszych czasów i na nasze czasy

Kreśląc niniejsze zamyślenie pragnę zwrócić uwagę na trzech polskich świętych naszych czasów i zarazem na nasze czasy – świętą siostrę Faustynę, świętego papieża Jana Pawła II i błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Cała ta trójka, całym swoim życiem walczyła o świętość, którą zdobyła.

Św. Jan Paweł II – apostoł geniuszu kobiety

Św. Jan Paweł II – apostoł geniuszu kobiety

Ojciec Święty wielokrotnie okazywał zachwyt nad bogactwem i pięknem duchowym kobiecego życia. Zrewolucjonizował spojrzenie Kościoła na kobietę. W przed soborowej wizji Kościoła o kobiecie wręcz bano się mówić w wielu kręgach.

Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia

Tradycyjnie już 25 marca przeżywamy Dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny spoglądamy na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy. To również dobra okazja, by zatroszczyć się o życie dzieci poczętych, nienarodzonych, którym grozi niebezpieczeństwo.

Kontakt z nami

ul. Zakopiańska 176B/1, 30-435 Kraków

  602-754-575

 

© wszystkie prawa zastrzeżone